• Image 1 Caption
  • Image 2 Caption
  • Image 3 Caption

PostHeaderIcon Zimowe eksperymenty ze śniegiem- SŁONECZKA


Słoneczka przeprowadziły fascynujące eksperymenty z wykorzystaniem śniegu. Na początku przyniesiony do sali śnieg został poddany wnikliwej obserwacji za pomocą lupy, następnie był barwiony za pomocą farb. Dzieci z zainteresowaniem oglądały topnienie śniegu i rozmywanie się kolorów. Przewidywanie czasu topnienia kul śniegowych o różnych średnicach okazało się dla nich bardzo interesujące. Przedszkolaki poznały odpowiedź na pytanie: „Czy śnieg jest czysty?” oraz „Dlaczego zimowe zabawy niejednokrotnie kończą się przemoczonym ubraniem?” To drugie stało się wstępem do rozmowy o stanach skupienia wody. Doświadczenia rozbudziły ciekawość dzieci, oraz zachęciły je do kreatywnego myślenia.

 

tekst: Anna Łyś